LED Superstar Classic A40, 2014 Red Dot Ödülü'nü kazandı

18.09.2014

Uygulama :  Genel aydınlatma,  Konaklama,  Ofis binaları
Teknoloji :  LED
Hedef Grup :  Kamu,  Mimar,  Aydınlatma Tasarımcısı,  Armatür üreticileri

OSRAM'ın ürettiği LED Superstar Classic A40, 2014'te Ürün Tasarımı kategorisinde prestijli Re Dot Ödülü'nü kazandı. Bu LED lamba, klasik akkor lambalara benzer görünüm ve ışık spektrumuna sahip olacak şekilde geliştirilmişti. Akkor lamba boyutlarına sahip olan LED Superstar Classic A40, geleneksel armatürlerde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca kullanışlı bir şekil ve sıcak beyaz ışık gibi, akkor lambaların tipik özelliklerini de taşır. Dimlenebilen LED lambanın, saydam veya buzlu modelleri bulunmaktadır.

OSRAM'ın geliştirdiği optik bileşenler, son derece yüksek ışık çıkışı sağlar

Özel bir avantaj: OSRAM bünyesinde geliştirilen optik bileşenler, 300 derecelik geniş huzme açısı sağlar. Geçmişte LED lambalar bu açıya ulaşmakta sorun yaşamıştı. Bu avantajın yanı sıra lamba; çok uzun bir kullanım ömrü, düşük güç tüketimi ve darbe ile sarsılmalara karşı yüksek dayanıklılık sunar. Avrupa'da üretilen ve OSRAM Opto Semiconductors tarafından LED'lerle donatılan bu lamba, OSRAM'ın sonbaharda piyasaya sunacağı ve 90 farklı lamba türü içeren yeni LED lamba portföyünün bir parçasıdır.

Red Dot Ödülü jürileri kararı açıklarken şu ifadeleri kullandı: "Klasik tasarımın dikkat çekici bir biçimde yeniden yorumlandığı bu model, gelişmiş Superstar Classic A40 LED lambasını ve kullanıcılar için olağanüstü avantajları bir araya getiriyor." Red Dot Tasarım Ödülü, dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biridir. Bu yıl ödül kazanmak için 53 ülkeden 4800'den fazla başvuru yapıldı.