LEDVANCE: Geleceğe saçılan milyonlarca ışık

16.09.2016

Uygulama :  belirtilmemiş
Teknoloji :  LED Reflektör lambalar,  LED
Hedef Grup :  Kamu,  Ticaret

Aydınlatma sektörünün geleneksel ampullerden LED aydınlatma çözümlerine geçişi konusunda öncü, tamamen OSRAM'a ait bir iştirak olan LEDVANCE; Almanya'daki Eichstätt fabrikasının halojen üretim hattını LED'e dönüştürmek için Haziran 2015'te bir projeyi hayata geçirdi.

Ampul üretiminde onlarca yılın tecrübesiyle, 50 civarı güçlü global ekibin, global pazarda başarı göstermek için hazırlanmış, rekabetçi ve kârlı bir LED üretim hattı geliştirmek için yalnızca 12 aya ihtiyacı vardı. Bu projenin başarıyla yürütülmesi sayesinde, bu yılın 1 Temmuz’undan beri LEDVANCE’ye ait olan Eichstätt fabrikası, geleceğe çok daha hazır.

Yeni prodüksiyon tesisini hayata geçirmek isteyen LEDVANCE, Eichstätt fabrikası ve global proje ekibi için yatırım yaptı. Ekip üyeleri Augsburg, Eichstätt, Garching, Regensburg (Almanya'nın tümü) ve Shenzhen'den (Çin) geliyordu. Proje Yöneticisi Steffen Strauss, "Bu üretim özelliklerini Almanya'ya getirdiğimiz için gururluyuz. Özel uzmanlıklarını temel alarak çalışan ekibimiz; bu alandaki global rekabeti kızıştıran, modern ve otomatik bir LED ampul üretim hattı geliştirdi," diyor. Müşteriler yalnızca "Almanya üretimi" yazılı kalite mühründen değil, hızlı teslimat avantajından da yararlanacak.

Video: LEDVANCE Eichstätt fabrikası: Büyük LED yıldönümü


Yeni üretim hattından şu anda 44 farklı MR16 ve PAR16 LED reflektör lamba çıkıyor. Bunlar, örneğin 20 ila 80 watt aralığında, çeşitli halojen reflektör ampullerin yerine kullanılabilir. Eski LED ampullerin aksine yeni modeller, halojen alternatiflerine yakın bir boyutta sunuluyor. Gerçek camdan muhafaza sayesinde halojen ampulden ayırt edilmesi zor olduğundan, bu ampuller değişim için son derece ideal. Ayrıca bu modeller, benzer halojen ampullere göre çok daha az enerji tüketiyor. Dimlenebilen bu yeni ampullerin profesyonel modeli, 40.000 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca renk işleme endeksi (CRI/Ra) 90'ın üzerindedir.