Amazon Echo, OSRAM LIGHTIFY ile LEDVANCE'ye güveniyor

02.11.2016

Uygulama :  Genel aydınlatma,  Smart Home
Teknoloji :  LED,  Akıllı aydınlatma
Hedef Grup :  Perakende,  Kamu

Amazon Echo, 26 Ekim 2016'da Almanya'da kullanıma sunuldu. Çözümün sanal asistanı Alexa, artık OSRAM'ın akıllı LIGHTIFY ampullerini kontrol etmek için kullanılabilir.

Amazon Echo; sesle çalıştırılan, akıllı bir multimedya sistemidir. Kullanıcılar, sanal asistanları Alexa'ya en güncel hava durumu raporlarından futbol maçlarının sonucuna kadar her şeyi sorabilir. Ayrıca Alexa'dan alarm kurmasını veya bir şarkı oynatmasını da isteyebilirsiniz. Artık Alexa'yı kullanarak aydınlatma sisteminiz de kontrol edebilirsiniz. Evinizde OSRAM LIGHTIFY ampulleri kullanılıyorsa, Alexa'nın LIGHTIFY özelliğini kullanarak ışığı kolayca ayarlayabilirsiniz.

"Alexa, oturma odasının ışığını aç"
Bu işleve erişebilmek için yalnızca Amazon Echo'ya, LIGHTIFY geçidine, LIGHTIFY ampullerine ve armatürlerine ihtiyacınız vardır. Şöyle demeniz yeterli: "Alexa, oturma odasının ışığını aç." Ellerinizin dolu olduğu veya koltuktan kalkmak istemediğiniz durumlarda bu işlev çok kullanışlıdır. Ayrıca sesli komutlar vererek ışık yoğunluğunu ayarlayabilir ve ışıkları dimleyebilirsiniz. Üstelik yakında sizi daha fazlası bekliyor: Alexa'nın geliştiricileri, ekstra işlevler ekleyeceklerini duyurdu.

LEDVANCE'nin OSRAM LIGHTIFY ampulleri; Samsung SmartThings, eQ-3, Nest ve Telekom Smart Home gibi sayıları gittikçe artan diğer Smart Home sistemleriyle de uyumludur.

Smart Home dünyamıza dalın