Light + Building 2018'de LEDVANCE'in Öne Çıkarttıkları

16.03.2018

Uygulama :  Fuarlar
Teknoloji :  LED armatürler,   LED lambalar,  Akıllı aydınlatma,   İnsan Odaklı Aydınlatma
Hedef Grup :  Ticaret,  Perakende,  Mimar,  Elektrik Teknisyeni,  Aydınlatma Tasarımcısı,  Tesisatçı,  Wholesaler,  Mağaza Sahibi ,  Logistics companies

LEDVANCE için modern aydınlatma, işlevsel bir tasarım unsurundan çok daha fazlasıdır. Modern ışık; yüksek verimli ürünler, akıllı aydınlatma konseptleri ve ikna edici renk ve tasarım çözümleriyle bazı katma değerler sunmalıdır. Bu yıl düzenlenen Light + Building Fuarı'nda öne çıkan ürünlere bir göz atıldığında LEDVANCE'in bunu nasıl gerçekleştirmeye çalıştığı görülebilir.

LEDVANCE Direct/Indirect Panel, ofis binalarına gerçekten değer katan bir LED Panel armatürüdür. Armatürün mükemmel kamaşma azaltma özelliğinin (UGR < 19) yanı sıra bu armatür ışığın %70 doğrudan, %30 dolaylı yoldan yayılmasını sağlar. Ayrıca, akrilik camın mikroprizma yapısı ışık dağılımını optimize eder. Panel armatürler, pek çok seçenek sunan geniş aksesuar ürünleri serisi ve eklentilerle birlikte belirli ofis ortamlarının gereksinimlerine tam olarak uyacak şekilde uyarlanabilir. Downlight Comfort ürününün karakteristik özelliklerinden birisi de çok yönlü kullanılabilmesidir. Gözü yormayan (UGR < 19) armatürler, ""her şeye uyan tek şey"" yaklaşımına uygun olarak tasarlanmıştır.

Belirli bir uygulamanın gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla doğrudan sıva altı armatür üzerinden üç farklı ışık rengi (3.000K, 4.000K, 5.700K) seçilebilir. Aynı zamanda butonlu terminal bağlantısı sayesinde, armatür herhangi bir alete ihtiyaç duyulmadan hızlıca monte edilebilir. IP54

Özellikle perakende satış ve mağaza ortamları, gelecekte yeni LEDVANCE Tracklight Spot'un sunduğu hassas aydınlatmalardan faydalanmayı amaçlamaktadır. Spot armatürleri üç farklı ışık akısı seviyesi, ışık açısı ve muhafaza rengi sunar ve 85 lm/W'a kadar yüksek ışık verimliliği sayesinde mükemmel renk geriverimiyle (CRI >90) oldukça etkileyicidir. Bu armatür tüm konvansiyonel üç aşamalı ray sistemlerine kolayca monte edilebilir.

LEDVANCE ayrıca yenilikçi TruSys sistemi bulunan sürekli aydınlatma şeritleri için eşsiz bir çözüm sunar. Komple armatürler uygun bir şekilde mevcut raylara eklenebilir. Basit takma sistemleri için farklı ışık açılı armatürler mevcut olacaktır. Bu armatürler, çeşitli endüstriyel uygulamalar ve mağaza uygulamaları için idealdir. Bununla beraber, DALI sürümü de piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

High Bay armatürler segmentine de High Bay DALI ürünleri ekleniyor. Bu model, 140 lm/W'a kadar ışık verimliliği ile kullanım ömrü süresince sürekli yüksek ışık akısı sağlar. Gereksinime göre, bu armatür bağımsız bir hareket sensörü aracılığıyla uzatılabilir ve ek bir reflektör ile de ışık açısı ayarlanabilir.

Yeni LEDVANCE Damp Proof Special armatür, 150 lm/W'a kadar yüksek ışık verimliliği, iki farklı ışık akısı seviyesi ve 50.000 saate kadar uzun kullanım ömrü (L80/B10) sunarak, yemek şirketleri, özel üretim tesisleri veya tarım alanları gibi hijyenik açıdan hassas ortamlarda ideal olarak kullanılabilir. Bu akrilik cam armatür IP69K/IK06 sınıfında yer alır.

LEDVANCE, Light + Building Fuarı'nda ayrıca acil durum aydınlatması alanına odaklanacaktır. Anti-panik aydınlatma için downlight'lar ve kaçış rotalarındaki güvenlik aydınlatmalarının yanı sıra yeni güvenlik tabelaları ve yön işaretleri de tanıtılacak.

Öne çıkan modeller Temmuz 2018'den itibaren piyasaya sunulurken yeni Panel de Ekim ayından sonra pazardaki yerini alacak.