Frankfurt'taki Commerzbank Arena Kapalı Otoparkında OSRAM SubstiTUBE LED Lambalar

Proje Adı

Commerzbank Arena Kapalı Otoparkı Frankfurt

Proje Özeti

Alman futbol kulübü Eintracht Frankfurt'un evi olan ve önceden Waldstation olarak bilinen, Frankfurt am Main'deki Commerzbank Arena; 2006 FIFA Dünya Kupası için 2002 ile 2005 arasında tamamen futbol stadyumu olarak kullanılacak şekilde yenilenmiştir. 51.500 seyirci kapasiteli stadyum, Almanya'daki en büyük on futbol stadyumundan biridir. Yakın zaman önceye kadar 54.000 m² genişliğindeki sekiz katlı kapalı otoparkın yıllık enerji tüketimi; darbeye dayanıklı ve elektronik balastlı armatürlere takılı 2100 adet "geleneksel" T8 floresan lamba nedeniyle 200.000 kWh değerindeydi. Bu nedenle stadyum operatörleri modern ve enerji tasarruflu LED alternatiflerini araştırmaya başladı. Çözüm: OSRAM SubstiTUBE HF LED tüpler.

Proje Açıklaması

Commerzbank Arena'nın tesis yönetiminden sorumlu olan Bilfinger HSG şirketinden teknik yönetici Sebastian Tuch, OSRAM'ın ve OSRAM SubstiTUBE HF LED lambaların neden ideal seçim olduğunu şöyle açıklıyor: "Uzun zamandır otopark aydınlatması için enerji tasarruflu LED alternatiflerini araştırıyorduk. Karşılaştığımız zorluk, aradığımızın ürünün mevcut elektronik balastımızla uyumlu olmasının gerekmesiydi. Bu yüzden çoğu marka ve ürün ihtiyacımızı karşılamıyordu. OSRAM'ın SubstiTUBE HF lambası, ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılayan mükemmel bir ürün. Bu sayede, OSRAM'ın işinin ehli ve projelerimizde güvenebileceğimiz bir iş ortağı olduğunu bir kez daha gördük."

OSRAM Aydınlatma Çözümleri'nden Jörg Meyer-Brenken şöyle diyor: "Bir süredir Arena ile çalışıyoruz. Birlikte çeşitli projelere imza attık. Birlikte, Arena'nın en yeni ve verimli ürünlerle teknolojiye ayak uydurmasını sağlıyoruz. Bu sayede, Arena ziyaretçilerine de daha iyi bir deneyim sunuluyor."Kolayca enerji ve maliyet tasarrufu sağlayan LED aydınlatma için yenilikçi OSRAM LED tüpler

OSRAM SubstiTUBE HF LED tüpler, elektronik kontrol mekanizmasına sahip armatürlerle uyumludur. Bu LED tüpler, düşük sıcaklıklarda bile 3400 lümene kadar son derece yüksek ışık akısını başarıyla sağlar. LED lambalar için değişim sırasında kablo bağlantılarının yeniden yapılması gerekmez; bunları hızlı ve kolay bir şekilde takıp kullanabilirsiniz. Örneğin, kurulum sırasında elektrik çarpmasını önleyen özel bir güvenlik anahtarıyla, IEC62776 standardına uygun bir şekilde lambaları güvenle değiştirebilirsiniz. Armatürlerdeki tüm test işaretleri geçerliliğini korumaktadır.

100 lamba, yalnızca bir saatte değiştirilebilir. Bu sayede, kapalı otoparkın tamamında değişim işlemi yalnızca üç gün sürmüştür. Sebastian Tuch bu durumdan ne kadar etkilendiğini şöyle anlatıyor: "OSRAM SubstiTUBE HF lambaların kurulumunun bu kadar kolay olması bizi çok şaşırttı. Hiçbir kablo bağlantısının yeniden yapılması gerekmedi. Bu sayede artık LED teknolojisi yardımıyla enerji tasarrufu sağlayabilecek, gelecekte daha düşük bakım maliyetleriyle karşılaşacağız. "

Kısa sürede amorti edilen OSRAM LED aydınlatma çözümleriyle büyük enerji tasarrufu

OSRAM Ürün Müdürü Dr. Michael Höge, SubstiTUBE HF LED lambaların öne çıkan güçlü yanlarını şöyle özetliyor: "SubstiTUBE HF ile LED tüp portföyümüzü tamamlamış olduk. Bu lamba, özel olarak elektronik balasta sahip armatürler için tasarlanmıştır. Floresan lambalara kıyasla iki büyük avantaj sunar: Birincisi, %60'a kadar enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz. Ayrıca lambanın kullanım ömrü 50.000 saate kadar uzanıyor.

OSRAM SubstiTUBE LED tüplerinin kullanılmasıyla artık Commerzbank Arena kapalı otoparkında yılda 50.000 kWh enerji tasarrufu sağlanıyor. Amortisman süresi 1 yıldan kısadır.


Basın merkezi