Dublin'deki Connolly Hastanesi için güvenilir ve verimli LED aydınlatma

Dublin, İrlanda, 2017

Proje: Hastane: Connolly Hastanesi, Dublin - İrlanda

Alan: Tesis Yönetimi – Sağlık Hizmetleri

Uygulama: Hastane ve Klinikler için Aydınlatma

Teknoloji: LED Armatürler

Armatürler: LEDVANCE Panel 600, 30W


Önemli Bilgiler

  • Bina yönetim sistemine entegre edilmiş ışık sensörlü LED paneller ile %70'e kadar enerji tasarrufu
  • Gelişmiş ışık kalitesi: Oldukça homojen aydınlatma ve ışık seviyesinde (lüks) %20 artış
  • Güvenilir armatür kalitesi: 5 yıl garanti, çok ince alüminyum muhafaza
  • Kolay kurulum ve montaj

Hastanede işlevsellik ve verimlilik

Dublin'deki Connolly Hastanesi'ndeki yüksek aydınlatma taleplerini karşılamak için yakın zamanda 400'den fazla LEDVANCE Panel LED 600 monte edilmiştir. Bina yönetim sistemine ışık sensörlü paneller entegre edildikten sonra hastanenin aydınlatmasında %70'e kadar enerji tasarrufu sağlandı.


Görev

Dublin'deki Connolly Hastanesi gibi kalabalık bir hastanede ışığa çok fazla ihtiyaç duyulur: Tüm uygulama alanlarında doğru aydınlatma kullanılarak tıp çalışanlarının hastalarıyla ilgilenirken ihtiyaç duyduğu ışık kalitesi sağlanmalıdır. Her binada olduğu gibi aydınlatma seçiminde enerji verimliliği ve düşük bakım maliyetleri önemli rol oynasa da sağlık hizmetleri verilen ortamlarda arıza sürelerinin önlenebilmesi için güvenirlik çok önemlidir.


Çözüm

Connolly Hastanesi Elektrik Ekibi acil bölümü, ana koridorlar, yatakhaneler, resepsiyon ve ek hastane alanlarındaki mevcut 400 floresan armatürün (4x18W) değiştirilmesi için LEDVANCE'i tercih etti. Elektrik ekibi, 30W ve 4.000K renk sıcaklıklarındaki LEDVANCE Panel LED 600'ü seçti. Bu armatürün seçiminde yüksek ışık verimliliği, homojen ışık, hızlı ve kolay kurulum gibi özellikleri göz önünde bulunduruldu.


Faydaları

Paneller beş yıl garantilir; bu sayede kullanılan ürünlerin güvenilirliği konusunda hastane açısından iç rahatlığı sağlar. LEDVANCE Paneller güvenlik açısından da düş kırıklığına uğratmaz: LED kullanımından önce aydınlatma, hastanenin elektrik faturasını önemli derecede kabartıyordu. Hastanenin bina yönetim sistemine Panellerin kolayca entegre edilmesinde sonra elektrik ekibi aydınlatma tercihiyle %70'e kadar enerji tasarrufu sağlandığını fark etti. Panellerin ürettiği homojen ışık tıp çalışanlarının, hastaların ve ziyaretçilerin dikkatini çekti. Hepsi, ışığın sağlığı nasıl iyi yönde etkilediği ve aydınlık ve temiz bir çalışma ortamı oluşturduğu konusunda görüşlerini bildirdi.


"LEDVANCE ürünlerinin kalite garantisi, aydınlatma projelerimizin başarısına güvenmemizi sağlıyor."

Connolly Hastanesi Elektrik Bölümü Bakım Görevlisi

Projenin arka planı

Connolly Hastanesi, Dublin ve çevresinde yaşayan farklı topluluklara çeşitli hizmetler sunan önemli bir eğitim ve sağlık merkezidir. Bu hastane 24 saat acil durum, akut medikal, cerrahi ve psikiyatri hizmetlerinin yanı sıra uzun süreli ve günlük bakım gibi birçok hizmet sunar.