LEDVANCE, Eduardo Kobra'nın yarattığı dünyanın en büyük grafiti duvar resmini aydınlatıyor

Itapevi, Brezilya, 2017

Proje: Cacau Show

Alan: Endüstri

Uygulama: Sanat Eseri

Teknoloji: LED armatürler

Armatürler: LEDVANCE Projektör


LEDVANCE, Eduardo Kobra'nın yarattığı dünyanın en büyük grafiti duvar resmini aydınlatıyor

Sanatçı Eduardo Kobra'nın, São Paulo'daki Itapevi'de bulunan Cacau Show şirketinin Complexo Intensidade binasının ön cephesine bulunan dünyanın en büyük grafiti duvar resmi, 5.742 metrekarelik bu sanat eserini aydınlatmak için LEDVANCE'in geliştirdiği, LED teknolojili 100 adet armatürün kullanılmasıyla birlikte daha da etkileyici bir hale büründü.


Görev: Bir sanat eserini aydınlatmak

LEDVANCE Latin Amerika Ürün Müdürü Pedro Sega şunları söylüyor: "Bu eser, gün ışında önünden geçen herkesin dikkatini çekiyor, ancak geceleri hiç göze çarpmıyordu. Aydınlatma uygulamamız sayesinde bu eser artık günün her anında kalitesiyle hak ettiği takdiri görüyor."


Çözüm: Bilgi ve teknoloji

Projeden sorumlu aydınlatma tasarımcısı Rafael Serradura, bu duvar resminin geceleri bile insanları etkilemesini sağlamak için LEDVANCE Floodlight ürün serisindeki entegre sürücülü LED çözümlerin seçildiğini belirtiyor. "Bu armatürlerin ışık akısı çok yüksek, ayrıca suya ve toza karşı IP 65 koruması sayesinde de oldukça dayanıklıdırlar. Dahası, bu armatürlerde 100 W güç, sıcak beyaz renk sıcaklığı (3000 Kelvin), watt başına 100 lümene kadar ışık akısı, darbeye dayanıklı ve kamaşma önleyici temperli opak cam gibi özellikler bulunuyor.


Faydalar: Kalite ve saygınlık

Sega sözlerine şöyle devam ediyor: "Kobra gibi ünlü bir sanatçının eseri olan böyle bir duvar resmini aydınlatmak, şirketimizin pazardaki saygınlığını gösteriyor. Portföyümüzde hem ev aydınlatması hem de profesyonel aydınlatma amacına göre tasarlanmış yüksek kaliteli ürünler bulunuyor. LEDVANCE ürünleri, Itapevi'deki duvar resminin yanı sıra, her ikisi de São Paulo'da yer alan Avenida 23 de Maio'daki yeşil koridor ve Morumbi Shopping binasının ön cephesi gibi çeşitli kamusal alanlarda kullanılmaktadır.