Group Executive Committee (GEC)

Yönetim

Yönetimimiz, sürdürülebilir gelişme kaydetmeyi taahhüt eder. Üyelerimiz (Lawrence Lin, Erol Kirilmaz ve Tim Yun Chen) küresel aydınlatma sektöründe yönetici pozisyonlarında yıllarca başarıyla görev yapmıştır. Şirketin yönetimi bu iki ismin ortak sorumluluğundadır.


Lawrence Lin

Lawrence Lin

Chief Executive Officer (CEO)

Lawrence Lin, LEDVANCE’in CEO’su olarak tüm enerjisini şirketin LED tabanlı genel aydınlatma sektöründeki küresel liderlerden birine dönüşme sürecine hız kazandırmaya vakfedecektir. Küresel LED aydınlatma sektöründeki 20 yıllık kapsamlı uluslararası deneyimini CEO’luk pozisyonuna da taşıyacaktır.

Lawrence, 2011 yılından 2018 yılına kadar LEDVANCE’in ana şirketi olan MLS’de üst yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Lin, birkaç yıl MLS’ye ait tamamlanmış aydınlatma ürünleri şirketi olan Forest Lighting’in Çin ve ABD’deki işlerini yönettikten sonra 2015 yılında MLS’nin İdari Genel Yöneticiliğine atanmıştır. Lawrence, LEDVANCE’e katılıncaya kadar MLS’nin güçlü ticari büyümesinde kilit bir rol oynamış, satış gelirlerini 3,8 milyar Çin Yuanından (yaklaşık 480 milyon Euro) 8 milyar Çin Yuanına (yaklaşık 1 milyar Euro) çıkarmış ve MLS’nin küresel satış ağını genişletmiştir. Bu dönem boyunca LEDVANCE’in iktisabında da etkili olmuş, en önemli bağlantılardan biri haline gelmiştir. MLS’ye katılmadan önce, önde gelen Asyalı LED aydınlatma şirketlerinde kapsamlı bir yönetim deneyimi edinmiş; Üretim, Satış, Pazarlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi gibi çeşitli alanlardaki pozisyonlarda görev almıştır.


Erol Kirilmaz

Erol Kirilmaz

Chief Sales and Marketing Officer (CSMO)

Satış ve Pazarlama Başkanı Erol Kırılmaz, alanında 20 yılı aşkın birikime sahiptir. Bu süre zarfında B2B ticaret ve yüksek teknoloji alanlarında uzman olarak adını duyurmuştur. Kırılmaz, OSRAM'da geçirdiği uzun yıllar boyunca uluslararası alanda çok değerli deneyimler edinmiştir. 2006'dan bu yana çalıştığı pozisyonlar arasında OSRAM Türkiye Genel Müdürlüğü ve Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika'nın Satış ve Pazarlama Başkanlığı bulunmaktadır. 2012'de, tüm dünyada OSRAM ürünlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu olmuştur. Kırılmaz, Temmuz 2015'ten bu yana Lambalar biriminde Satış ve Pazarlama Başkanı olarak görev yapmaktadır. OSRAM'da yürüttüğü bu görevi LEDVANCE bünyesinde de devam ettirmektedir.


Tim Yun Chen

Tim Yun Chen

Chief Financial Officer (CFO)

Tim Yun Chen, 1 Temmuz 2018 tarihinden bu yana LEDVANCE Mali İşler Başkanı (CFO) görevi üstlenmektedir. Yönetim kademelerine 15 yıldan uzun süre liderlik eden Chen, aydınlatma sektöründe on yılı aşkın pazar deneyimine sahiptir. Chen, 12 yıl boyunca aydınlatma şirketi OSRAM'da çalışmış ve Münih genel merkezinde beş yıl görev almıştır. OSRAM’da son görevi ise Asya-Pasifik bölgesinin CFO'luğu olmuştur. Tim Yun Chen, CFO olarak atanması dolayısıyla LEDVANCE Denetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etmiştir.


Senior Executives

Üst Düzey Yöneticilerimiz stratejimizi bölgelerimize ve kurumsal departmanlarımıza yaymaktan sorumludur. Bu yöneticiler, müşterilerimiz ve faaliyet yürüttüğümüz pazarlar ile güçlü bağlar kurmamızı sağlar.


Basın merkezi