Vurgulamak için aydınlatmak

Evinizdeki vintage aydınlatma stilini modern dünya ortamına nasıl uydurursunuz? Kolay olmasa gerek. Edition 1906, hem stil hem de işlev açısından sadelik sunarak bu zorluğun üstesinden geliyor.

Abartısız, sade ve yalnızca yapması gereken işle sınırlı Edition 1906 lamba ve armatürler, basit ve sorunsuz kullanım olanağıyla birlikte göz alıcı bir görünüm sunuyor. Endüstriyel görünümlü ancak çok daha fazla uygulama olanağı sunan bu lambalar, hem işlevsellik hem de kullanışlılık yönünden en başarılı sonuçları vermek üzere tasarlanmıştır. Biçimle işlevler iç içe geçtiğinde aydınlatma çözümü, canlı bir ortamda istenen özelliği vurgulayabilir. Bunun yanı sıra vintage havası da yakalanır.

Edition 1906 lambalar ve armatürler, butik otellerin özel havasını yansıtacak, rüstik pastanelere ise ustalık dolu bir hava katacaktır. Barok tarzdaki bir barda arkanıza yaslanırken veya şık bir giyim mağazasını incelerken tepenizde bu aydınlatma ürünlerini görebilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda oturma odanıza havalı bir görünüm katabilir. Ortam ne olursa olsun sadelik göze hoş görünecektir. Ne kadar mütevazı olursa olsun, bu tür bir aydınlatma göz dolduracaktır.

İstediğiniz yerleri aydınlatın

Aydınlatmanın asıl güzelliği, neyi değil, nereyi aydınlattığında gizlidir. Belirli bir hava yakalamaya çalışırken insanlar yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayabilmek ister. Tasarımı özelleştirebilmek için esneklik ister. Elbette aydınlatma ürünlerine göre odaya stil verilebilir. Ancak aydınlatma ürünlerini odaya göre yerleştirirseniz çok daha fazla seçeneğiniz vardır. Geleneksel aydınlatma sistemleri size her zaman böyle bir özgürlük sunmaz. Edition 1906 tasarımcısı Gregor Faubel şöyle diyor: "Herkes sorunun ne olduğunun farkında: Armatürün belirli bir noktada, ancak çıkışının başka yerde olmasını istiyorsunuz. Biraz risk alarak çeşitli yöntemler deneyebilir, kendi kurulumunuzu hazırlayabilirsiniz. Ya da yalnızca PenduLum'u edinirsiniz."

Edition 1906 PenduLum armatür, uzun ve kumaş kaplı bir kablodan sarkan, saten kaplamalı alüminyum bir duya sahiptir. Ancak birlikte gelen iki adet alüminyum halka ve bir parça çelik halat gibi basit görünümlü aksesuarlar, armatüre hayat verir.

Eğlence de burada başlar: Bu parçalar, size çok geniş montaj seçenekleri sunar. Dirsek, çanak, küme ve makara gibi parçalar kullanarak, bu çok yönlü vintage harikasıyla hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz. Hem tek bir adet ister hem çok sayıda ürün için çelik halatı kullanabilirsiniz. Bu halat, duy veya kablo halkasına ve ankraj noktası görevi gören tavan halkasına bağlanan bir kayış gibidir. Bu sayede nereyi ve neyi aydınlatacağınızı belirleyebilirsiniz. Böylece, önceden "yalnızca bir kablo" olan parça, başlı başına bir özelliğe dönüşür. Artık zorunlu olarak tek bir çıkış yerini kullanmanız gerekmez: Bu retro armatürler size özgürlük, esneklik ve kendinizi ifade etme şansı verir.


Montaj çizimi