GLOWdim: 2000 Kelvin değerine kadar kısma olanağıyla daha samimi ve rahat LED renk sıcaklığı

Akkor ve halojen lambaları daha sıcak bir ışık rengine kadar dimleyerek samimi ve sıcak bir beyaz ışık elde edebilirsiniz. OSRAM'ın GLOWdim teknolojisi sayesinde, modern ve verimli LED lambalarda da popüler sıcak beyaz ışık rengini kullanarak


başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. En yeni LED teknolojisi, "GLOWdim" adlı yeni ürün serisine entegre edilmiştir. Dimmer konumuna göre, çeşitli renk sıcaklıklarına sahip farklı LED'lerin ışıkları karıştırılır.


GLOWdim ürünleri

Bu ürünler, dimlenmediğinde sıcak beyaz renk (2700 Kelvin) yayar. GLOWdim etkisi için ekstra sıcak beyaz renge (2000 Kelvin) ulaşılana kadar ürün devamlı olarak dimlenebilir. Özel bir ayrıntı da, bu düşük renk sıcaklığında bile renk işleme endeksinin (Ra, CRI), 80'den yüksek olmasıdır.

GLOWdim geniş ürün çeşitleri

OSRAM; GLOWdim teknolojisini tanıtırken aynı zamanda hem özel sektör hem de otel ve restoran uygulamaları için kapsamlı ürün çeşitleri de sundu. Ürünler arasında Classic A (E27 duy, buzlu), Classic B (E14 duy, buzlu), 48 watt için PAR 16 spot ışık (GU10 duy) ve 33 watt için MR 16 spot ışık (GU5.3 duy) yer alıyor. Bu sayede en yaygın uygulama ve kombinasyonlar için kolay değişim sağlanıyor.


Dimmer uyumluluğu

Dimmer uyumluluğunun göz önünde bulundurulması gereken durumlar için OSRAM, en geniş kombinasyon olasılıklarını hesaba katıyor. Tüm GLOWdim lambaları, en yaygın ön kenar, arka kenar fazı, evrensel ve hatta DALI dimmer'larla kullanım için tasarlanmış ve test edilmiştir. Bu nedenle benzer rakip ürünlere kıyasla çok daha fazla dim etme olanağı sunar. Ayrıntılı uyumluluk listesi, sağ taraftadır.


GLOWdim ile yüksek enerji tasarrufu

Muadili olan akkor veya halojen lambalarla kıyaslandığında, GLOWdim lambalar %90'a kadar enerji tasarrufu sağlayabilir. Dolayısıyla bu lambalar, A+ enerji verimliliği sınıfındadır. 25.000 saate varan kullanım ömrü ve 5 yıl OSRAM garantisiyle enerji ve bakım maliyetleri önemli ölçüde azaltılabilir.


eKatalog